MVP Bratislava

19.08.2013 20:08

Na Slovensko jsme vyrazili už v noci ze středy na čtvrtek. Výstavy na Slovensku jsme pojali jako rodinnou dovolenou v termálech https://www.thermalcorvinus.eu. Vyrazila jsem s mamkou, babičkou, tetou a jejími dětmi, mými chlapečky a s Mekem a Capi. Blair která byla taky přihlášená dorazila až v něděli s tetou Hankou. :-) Cesta proběhla skvěla a do Mederu jsme dorazili ráno. Hezké ubytování s velkým dvorem a zahradou, kde vítají jako návštěvníky i pejsky a navíc mají velké hřiště pro děti. Co víc si přát? https://www.ubytovanie-kosar.webs.com/  V okolí se navíc krásně venčilo.

Čtvrtek a pátek jsme ztrávila v bazénu s dětičkami.

V sobotu ráno jsem vyrazila na výstavu do Bratislavy. Měla jsem se tam potkat s Olinou Hájkovou a Martinou www.fallcat.net, Hankou, Andrejkou a Soňou od nás ze cvičáku www.zko-slovanka.webnode.cz .

První den posuzovala Brigita Kremser ze Slovinska. Její posuzování rychle utíkalo. Bylo to fain, protože už ráno bylo jasné, že bude veliké vedro. Jako první z australáčků nastupoval do třídy štěňátek náš odchovanec Askaneli Cofi Capito s majitelkou Andrejkou, byla to jejich výstavní premiéra a moc se jim to povedlo. Asko si odnesl krásný posudek a známku VN1. Hned po něm nastupoval do kruhu ve třídě mladých "Fíďa" Apache Finish Flag Fallcat s Martinou a v konkurenci tří psů z toho zase bylo 1. místo a tedy V1, CAJC :-). Došlo k rychlé výměně psů a Martinka už v kruhu stála s naším "Mekem" Carson Medvědí tlapa, Mek nastoupil v mezitřídě také se dvěma dalšími psy. I on dosáhl na 1.místo V1, CAC. Byla jsem nadšená, přála jsem si z letošního roku třetího CACe na Slovenského šampiona, pokud se nám příští rok povede ještě jeden, tak máme splněno. :-) Ve třídě otevřené od nás nikdo nanastupoval, tak si Marťa mohla oddychnout. Do šampionů nastoupil tatínek našeho vrhu "B" Prosto Chudo Dragon Fallcat a s moc hezkým posudkem byl V3.

Další šly na řadu holčičky. Jako první nastoupila do štěňátek naše Blair Cofi Capito. Je to kočička šikovná a i ona si odnesla nádherný posudek a VN1. Hned po posouzení Marťa rychle vyměnila holčičky a nastoupila do třídy mladých s "Jesikou" Cleopatrou Alegro Assai. Jesika se krásně předváděla a získala známku V2. Jako poslední z australáčků nastupovala "Capi" Capita Amazonkado třídy otevřené. Capi ještě nemá narostlou srst po štěňátcích, ale alespoň je vidět krásná stavba jejího těla. I bez chlupů získala Capi V1, CAC. Byla jsem nadšená.

Po posouzení jsem vyrazila zpět do Mederu za chlapečky. Pejsky jsem nechala na pokoji a hurá do bazénu. Chlupáči byli rádi, že si mohli zatím v klidu schrupnout. :-)

V neděli jsem naložila do auta všechny tři pejsky i nás osm dvounožců se všemi věcmi a hurá směr Bratislava. První zastávka byla u ZOO, kde jsem vyložila lidskou posádku, aby si užila poslední půl den na Slovensku. S pejsky jsem pokračovala na výstaviště.

V neděli australáčky posuzovala Livija Zizevske z Litvy. V kruhu jsme dostali úplně stejná čísla jako první den. Jako první nastoupil opět Asko do štěňátak a obhájil výsledek VN ze soboty. :-) Fíďa ve třídě mladých vyběhal s Marťou V2. Hned potom nastoupila Martinka s Mekem a bylo z toho také 2.místo V2, r.CAC. Dráča se moc snažil a byl moc hodný a ve stejné konkurenci i stejné umístění jako v sobotu V3.  

Blair se předváděla ještě lépe než v sobotu a opět dosáhla na známku VN. Jesika se nechtěla nechat zahambit od Fíďy a získala V1, CAJC, BOJ a tím i čekatelství slovenského junior šampiona. Jako poslední od nás nastupovala Capi a obhájila sobotní výsledek V1, CAC.

Výstava se moc vydařila, vyšlo počasí, potkala jsem svoje kamarády a nakoupila pár věcí, které doma ještě scházeli. Už se těším na další výlet na Slovensko. Moc děkuji Martině za předvedení pejsků, Hance za přivezení Blair a Soně, Andrejce a Olině s přítelem za milou společnost na výstavě.