Vrh "A" z Radlické čtvrti

27.11.2015 10:52

V CHS z Radlické čtvrti se narodila štěňátka po našem Askaneli Cofi Capito a Furii Srdcové Eso. Některá štěňátka jsou ještě volná.

Krytí Furinky bylo plánovavé už delší dobu, netrpělivě jsme očekávali hárání. Přeci jen se jednalo o první Askáčkovi dětičky. Askaneli je temperamentí a hrozně přátelský pes. Pravidelně chodí se svou paničkou Andreou na cvičák a věnuje se hlavně výcviku poslušnosti. Doma má parťáka staffbula Bada. Asko je nádherný pes, na výstavě byl vždy výborný. Je čekatelem šampiona tří zemí - Česka, Slovenka a Polska. Více se o něm můžete dozvědět na jeho stránce.
 Furie je také moc hezká fenka, s výborným původem. Její matka je silná fenka importovaná z USA a její otec je z jedné z nejúspěšnějších výstavních linií v ČR. Furii se zúčastnila dvou výstav a také vždy s výsledkem výborná. Furie se se svým pánečkem věnuje coursingu a dříve byla úspěšná i v agility. Má splněnou zkoušku LA1. Její hlavní náplní je být svému pánečkovi výborným rodinným psem. Oba rodiče našich plánovaných
štěňátek mají nadstandartní zdravotní vyšetření s dobrými výsledky.

Askaneliho zdravotní výsledky:

DNA CEA - CLEAR
DNA PRA-prcd - CLEAR
DNA HSF4 - CLEAR
DNA MDR1 - +/+
DOV negativní / CLEAR eye test (3.5.2013 - MVDr. Gbelec)
DOV negativní /
CLEAR eye test
(9.5.2014 - MVDr. Beránek)
DOV negativní /
CLEAR eye test (29.5.2015 - MVDr. Beránek)

DKK (HD): 0/1 2014 - MVDr. Vomáčka
DLK (HD): 0/0 2014 - MVDr. Vomáčka

Furie zdravotní výsledky:

DKK: HD B (0/1)
DLK: ED 0/0
DNA CEA/CH: +/-
DNA HSF4: Clear (čistá)
DNA MDR1 - +/-
DNA prcd-PRA: Normal
oči: DOV prostá - MVDr. Beránek - 2015

Ze zdravotních výsledků je patrné, že když přírodá dá, všechna naše štěňátka budou zdravá. :-) Štěňátka budou samozřejmě velmi kvalitně krmená, naočkovaná, načipovaná a několikrát odčervená. Budeme se snažit o výbornou socializaci našich štěňátak, tak aby byla zvyklá doma, venku, na nejrůznější zvuky a třeba i na jízdu autem. Z našich štěňátek budou určitě výborní parťáci pro život, ale nestratí se ani ve sportu a ani na výstavě, stejně tak jako jejich rodiče.

Fotogalerie: Vrh "A" z Radlické čtvrti