Informace o nás

Ještě nikdy jsem neměla pejska, ale v lednu 2011 jsem jsem si řekla, že už mám více času, tak jsem začala shánět pejska vhodného ke koníkům. Z více důvodů jsem chtěla pejska s PP. Hlavní důvod byl zdraví pejska a druhý byl, aby mi doma vyrostl pes plemene, které jsem si vybrala. :-) Po dlouhém zvažování jsem zvolila plemeno Australský ovčák. :-) Objevila jsem inzerát chovatelské stanice Amazonka, která je v Oknech u Doks jen 20 km od nás. Když jsem si jela do CHS vybrat miminko, tak jsme se s manželem nemohli dohodnout které, tak jsme si vzali dvě - Capitu a Cofee Amazonka. :-) Doteď toho nelituji a jsem úplně nadšená povahou tohoto plemene a holek jako takových, je to přesně to co jsem si představovala, aktivní pejsek, který miluje svoji rodinu i všechny návštěvníky a zvířátka. Capi nemá po špatné skušenosti ze štěněcího věku  moc ráda chlapy. Vůbec nejraději je, když je jen s námi a naší smečkou. :-) Když jedu s koníkem na vyjížďku, tak holky jdou vždycky se mnou a nikdy ani nezkusí utéct za srnkou nebo zajícem a vyloženě si mě hlídají, abych jim náhodou neujela.

Neplánovala jsem ani výstavy ani nějaký super výcvik, ale holky jsou hezké a šikovné, že nakonec s výstavami a cvičením začala, chodíme na cvičák na obedienci a agility. :-) Holkám to moc jde, mě už méně. :-)

U výstav by se mělo psát varování, tak jako třeba na cigeretách: "POZOR NÁVYKOVÉ A ŠKODÍ ZDRAVÍ". :-) I když s tím zdravím to není tak úplně pravda, kolikrát se na výstavě pořádně proběhnu, ale ty nervy. :-)))))) Potom, co jsme dostali první titul, mě začalo zajímat, jestli se budeme líbit i dalším rozhodčím..... Začali jsme jezdit více po výstavách, bohužel mám ale pocit, že to holkám kazím. :-(

Holkám se moc nechce do aportu, tak jsme se s manželem rozhodli, že si pořídíme ještě pejska, se kterým zkusím "víc" cvičit. :-) Tak se do naší rodiny přistěhoval Carson Medvědí tlapa. Dala jsem si ale závazek, že chci v roce 2013 s Capi i Cofee složit nějakou zkoušku, třeba ZOP nebo ZZO. :-) Když se to nepovede, nevadí, budu s nimi dál jezdit na vyjížďky a cvičit pro radost. :-)))))

Pro radost chovám různá miminka, líhneme si kuřátka, krůťátka i malé křepelky. Odchováme králíčky, jehňátka a kůzlátka. Jednou za dva roky si dopřeji radost největší a připustím si jednu dvě kobylky a máme doma i hříbátko - www.navetrnehurce.cz . Většinu našich odchovů umístíme ke kamarádům. :-) Moc se těším i na to, že si odchovám štěňátka. Již mi přišel schválený název CHS - Cofi Capito. :-) Mým cílem je, tak jako u koníků odchovat kvalitní zvířata, a to nejen po stránce exteriérové, výkonnostní ale hlavně povahové. U koníků se mi to podařilo měrou nevyšší. První kobylka kterou jsem odchovala v roce 2007 a kterou jsem si samozřejmě ponechala, je nejen krásná, ale ve výkonnosti patří mezi nejlepší klisny ve svém ročníku. K tomu ke všemu je ještě neuvěřitelný mazel. Ostatní hříbátka jsou dorostenci, ale úžasných povah.

 

Péťa a Pája "půjčují" Carsonkovi hračky

20.4.2013 se k nám neplánovaně přistěhovala holčička Acyra Garzo Lobo. Je to téměř devitiměsíční blue merle fenka. Je moc hezká a temperamentní. :-)

5.9.2013 jsme si v Praze vyzvedli nádhernou holčičku Prosto Chudo Ultramarine Star. :-) V roce 2014 jsme si nechali dvě námi odchovaná štěňátka. Jedním je chlapeček "Kai" Curacao Cofi Capito a druhá je holčička mé vysněné barvy red merle "Dori" Doorly Cofi Capito. V roce 2015 do naší rodiny přibyla ještě fenka narozená v USA "Spirit" Risingstar Little Spirit for An Arvor. Náš nejmladší chlapeček je náš odchovanec Johnnie Cofi Capito.

 

A jak jsme pokračovali v roce 2014 si můžete přečíst zde. :-)