Rezervace štěňátek

Podmínky prodeje a rezervace štěněte

Při rezervaci štěňátek z naší chovatelské stanice si od zájemce bereme rezervační poplatek na štěně. Rezervační poplatek na koupi štěněte je běžný a mezi chovateli rozšířený. Po osobní, telefonické nebo e-mailové domluvě a upřesnění podmínek je požadován rezervační poplatek zpravidla ve výši 1/3 nebo 1/2 z celkové ceny štěněte. Tento poplatek se skládá, abychom měli jistotu, že štěňátko době odběru opravdu půjde k novému majiteli. Zároveň zájemce má jistotu, že štěňátko je rezervováno právě pro něho.

Někdy k převzetí štěněte z různých důvodů nedojde. Pokud dojde ke zrušení rezervace štěněte ze strany kupujícího, je tento rezervační poplatek NEVRATNÝ!

Jako chovatelé vynakládáme nemalé náklady na inzerci a máme určitý počet zájemců. S některými z nich se dohodne o prodeji štěňátek a ostatní musíme odmítnout. Když přijde doba odchodu štěňátek do nových domovů, je pro chovatele velmi nemilé, nedodrží-li zájemci slovo. Chovateli tak vznikají další náklady: hledá nové zájemce a než je najde, musí štěňata živit a hradit jejich veterinární péči.  Další co je na této věci nepříjemné, je to, že štěňátko by od doby odběru již mělo mít svého pánečka, který se mu věnuje a učí ho další nové věci. Samozřejmě se snažíme o co nejlepší socializaci štěňátek, která u nás zůstávají déle, ale přeci jen páneček je páneček.

Pokud ovšem důvodem nepřevzetí vybraného štěňátka jsou skutečnosti jiné (např. odchylka od standardu, pokud měl zájemce dohodnutou koupi štěněte v době odběru standardního, nemoc, úhyn, úraz) či pokud dojde ke zrušení  rezervace z mojí strany, poplatek je samozřejmě vrácen v plné výši. Kýlka není důvodem k vrácení rezervačního poplatku nebo snížení ceny štěněte. Pokud má majitel zájem, zajistím zákrok na odstranění kýlky po třetím očkování štěňátka na vlastní náklady u mého veterináře.

Zbývající část dohodnuté ceny za štěně je splatná při převzetí štěňátka nebo v jiném dohodnutém termínu.

Při odběru je podepsaná kupní smlouva a jsou předány veškeré informace ohledně krmení, očkování, odčervení a péče o štěně.

Pokud jede štěňátko do zahraničí, tak budoucí majitel platí přepravu zvířete, očkování, veterinární protokol, krmení štěňátka do doby, než může opustit Českou republiku, a to od standardní doby odběru.

Pokud budete mít ještě nějaké dotazy tak mě určitě kontaktujte.