Vrh "D"

 

Mekovi a Capince se narodili štěňátka v neděli 6.4.2014. Porod začal ve 4:40 hod. a v 7:16 vykoukl poslední kluk. :-) O co méně plánovaný vrh to byl, o to je krásnější. Byl to ten nejrychlejší a nejkrásněší psí porod, co jsem kdy zažila. 

Fotografie Základní údaje Popis Váhy
Dalmore Cofi Capito
Rezervovaný
red merle chlapeček

narozen s NBT ocáskem

CEA a PRA normal
HSF4 Clear
MDR1 +/+
Nádherný chlapeček s krásnou hlavičkou i barvou. Můj kocourek Modroočko. :-)
 
 

Davidoff Cofi Capito

V novém domově

blue merle chlapeček

narozen s NBT ocáskem

CEA a PRA normal
HSF4 Clear
MDR1 +/-
Nádherný chlapeček hodně podobný na maminku Capinku, jestli bude jako ona i milovat svého pánečka, tak bude mít hodně spokojené majitele. :-)  

Daron Cofi Capito

Rezervovaný

červený trikolorní chlapeček, kupírovaný

narozen s dlouhým ocáskem

CEA a PRA normal
HSF4 Clear
MDR1 +/+
Celý tátá Mek, nádherný plyšáček s úžasnou mazlivou povahou.  

Dimple Cofi Capito

V novém domově

blue merle chlapeček

narozen s NBT ocáskem

CEA a PRA normal
HSF4 Clear
MDR1 +/+
Zajímavý chlapeček s výbornými zdravotními výsledky. Kdyby to jen trochu šlo, zůstane doma, ale musím mít rozum. :-)
 
 
Dailuain Cofi Capito
   V novém domově
černá trikolorní holčička

narozen s dlouhým ocáskem, kupírovaná

CEA a PRA normal
HSF4 Clear
MDR1 +/-
Černá holčička s nádhernou hlavičkou a krásnou pravidelnou kresbou.  
Doorly Cofi Capito
Není volná

 
red merle holčička

narozen s dlouhým ocáskem, kupírovaná

CEA a PRA normal
HSF4 Clear
MDR1 +/+
Červená merle holčička krásná jako sen. :-)
 
 

Náš vrh "D" měl mít úplně jinou maminku i tatínka. Je pravda, že jsme ještě čtyři týdny před porodem netušili, že budeme mít doma tyto krásné chlupáčky. Capinku nám v říjnu loňského roku někdo otrávil a ona bojovala více než 14 dní o život. Jen o pár měsíců později se nás s Mekem rozhodla dokázat, že je podstatně zdravější, než si já i lékaři myslíme. :-) Capinka nedala mrknutím oka najevo, že hárá. U nás ve smečce to probíhá tak, že když se nějaké čubinka rozhárá, tak jí ostatní začnou obtěžovat, Mekáček se začne zajímat. Fenku oddělíme, nevenčíme společně s Mekem, atd. Možná protože je Capi kápo naší smečky, tak si na ní ostatní nedovolili, nikde jsem nenašla ani kapku krve a Capi hárání zůstalo utajeno. Začátkem března se mi Capi pár dní nelíbila, nežrala měla trochu výtok, tak jsem jí vzala k lékaři s podezřením na onemocnění. Dopadlo to tak, že mi řekl, že není nemocná ale březí. Úlevu z toho že je zdravá, vystřídala panika, že je březí. Obrečela jsem to ještě tam. Měla jsem strach, jak proběhne druhá polovina březosti i porod samotný. Měla jsem taky trochu strach, jestli jí nenakryl nějaký voříšek z vesnice. Od otravy našich pejsků máme, ale nainstalovaná kamery, veterinář mi určil přibližné období krytí, tak jsem zasedla doma k počítači a našla jsem to. Byl to opravdu Mek. :-) Štěnda i tak budou mít pro jistotu DNA ověřený původ. Neplánované krytí jsem nahlásila na klub a požádala jsem o vystavení krycího listu. Mek a Capi se na sebe naštěstí velmi hodí a to jak exteriérově tak i povahově. Mek je úžasný pes. Celkově je to velmi hodný a sebevědomí pes s výbornou povahou, což dokazuje i výsledek povahového testu - 90 bodů ze 100, ztratil jen za aport. Mek se neztratí ani ve výstavním kruhu, má dokončené junioršampionáty z Čech, Slovenska, Německa, klubového junior šampiona i šampiona KCHBO a také šampiona České republiky, Slovenska a mnoho dalších zemí. Capi je naše modelka. :-) Má přiznaný titul Junior šampion ČR, Klubový junior šampiona KCHMPP, Šampiona ČR a Grandšampiona ČR. :-) V roce 2012 byla výstavně nejúspěšnější mladou fenou AO a zároveň absolutním výtězem v kategorii mladí AO dle bodování KCHBO - soutěžilo 27 psů a 47 fen a v roce 2013 nejúspěšnější dospělou fenou. V povaze je spíš klidnější australáček. Capi je díky svému střednímu temperamentu také naším nejšikovnějším psem na obedience a na agi. Její hlavní náplní je doprovázet mě na vyjížďkách s koňmi, pomáhat s ovečkami, milovat mého dvouletého syna Páju, obedience, agility a řádění s ostatními chlupáčky. Oba rodiče našich plánovaných štěňátek mají nadstandartní zdravotní vyšetření s vynikajícími výsledky.

Mekovi zdravotní výsledky:

DNA CEA - CLEAR
DNA PRA-prcd - CLEAR
DNA HSF4 - CLEAR
DNA MDR1 - CARRIER +/-
DOV negativní / CLEAR eye test
DKK (HD): A/A (0/0)
DKK (HD): A/A (0/0)

Capinky zdravotní výsledky:

DLK: 0/0 23.3.2012 MVDr.Vomáčka ČR
DKK: A/A 23.3.2012 MVDr. Vomáčka ČR
DNA HSF4: clear (prostá) - Animal health Trust (AHT) - UK - 8.5.2012
DNA CEA/CH: Normal (prostá) - Optigen (USA) - 18.10.2012
DNA prcd-PRA: Normal (prostá) - Optigen (USA)- 19.10.2012
MDR1: +/+ (prostá) - P&R LAB (ČR) - 15.10.2012
DOV prostá - MVDr. Petr Gbelec - 30.10.2012

Ze zdravotních výsledků je patrné, že když přírodá dá, všechna naše štěňátka budou zdravá. :-) Pro štěňátka budeme mít připraveno spoustu věci, co si do nového domova odnesou. :-) Dostanou sebou při odběru kupní smlouvu, písemné rady do začátku o krmení a výchově, mezinárodní očkovací průkaz, balíček krmiva, hračku, mističku, kartáček na srst, kopie zdravotních vyšetření rodičů, doklad o vyšetření očí, doklad o ověření DNA původu.